رونمایی از ۴۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان سال/ ۵۰ دستگاه اتوبوس‌برقی در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌شود

  • صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • رونمایی از ۴۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان سال/ ۵۰ دستگاه اتوبوس‌برقی در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌شود

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: زمانی که از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس در ماه گذشته رونمایی کردیم، مقرر شد که ۴۰ دستگاه دیگر ناوگان حمل و نقل عمومی (۲۰ دستگاه مینی‌بوس و ۲۰ دستگاه اتوبوس) را تا قبل از پایان سال از کارخانه دریافت کنیم.
وی ادامه داد: فراخوان اتوبوس‌های برقی بر اساس منابع تبصره ۱۵ و با مشارکت بخش خصوصی و عمومی بوده که تقریبا ۱۶۰ میلیارد تومان از محل بودجه دولت و باقی آن از بخش خصوصی بوده است و برخی امکانات را هم ما در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اضافه کرد: بررسی نهایی این موضوع دیروز در کمیسیون مربوطه انجام شد و برنده هم داشتیم و به زودی وارد قرارداد می‌شویم و ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی جدید در سال آینده در خط میدان جمهوری و میدان بهارستان راه اندازی می‌شود.
ترفع با اشاره به کمبود وسایل حمل و نقل عمومی در پایتخت و اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر عقب‌مانده بودن تهران، یادآور شد: این عقب‌ماندگی در بخش حمل و نقل عمومی به دلیل عدم حمایت‌ها است، زیرا حمل و نقل عمومی یک وظیفه حاکمیتی است؛ بله عقب‌ماندگی وجود دارد و لازم است در بودجه، منابع مالی مناسبی برای آن در نظر گرفته شود.
ترفع در پایان بیان کرد: درصدد انعقاد قراردادی برای ۲۰۰ دستگاه اتوبوس هستیم که امیدواریم انجام شود.

بیشتر بخوانید

رونمایی از ۴۰ دستگاه اتوبوس جدید تا ۲۰ روز آینده/ امیدواریم اولین خط اتوبوس برقی کشور راه‌اندازی شود
سهم ۵۰۰ میلیاردی اتوبوسرانی از اوراق مشارکت/ ترفع: با این مبلغ نمی‌توان هزار دستگاه اتوبوس خرید

انتهای پیام/ رونمایی از ۴۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی تا پایان سال/ ۵۰ دستگاه اتوبوس‌برقی در سال ۱۴۰۰ راه‌اندازی می‌شود
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »