پنتاگون: حضور نظامی ما در افغانستان در حال بازبینی است

 به نقل از خبرگزاری الجزیره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از بازبینی مسأله حضور نظامی نیروهای آمریکایی در افغانستان خبر داد.پنتاگون اعلام کرد: حضور نظامی ما در افغانستان همچنان در حال بازبینی است و ما تصمیم در خصوص حضورمان در آنجا نگرفته ایم.
پنتاگون در ادامه مدعی شد: ما حمله انصارالله به عربستان را محکوم می کنیم و این مسألله نشان از رفتار گروهی ندارد که برای صلح جدی هستند. ما از انصارالله می خواهیم تا حملات خود را متوقف کرده و آمادگی خودشان را برای شرکت در روند سیاسی ابراز کنند.
اظهارات پنتاگون در حالی مطرح می شود که رئیس ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا نیز امروز مدعی شده بود: «ایرانی‌ها ابزار‌های نظامی را در اختیار حوثی‌ها قرار می‌دهند و آن‌ها نیز از این ابزار‌ها برای تبدیل به سامانه‌های مختلف به شکل مهندسی بهره می‌برند.»
رئیس سنتکام در بخش دیگری از سخنان خود مدعی شده بود: حملات اخیر حوثی‌ها به عربستان نشان دهنده تمایل آن‌ها به راه حل سیاسی نیست و به این اقدام کمک نمی‌کند. محاسبه من این است که عربستان تمایل به راه حلی سیاسی در یمن دارد.
همچنین ساعاتی پیش، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله موشکی جدید به یک فرودگاه بین المللی عربستان خبر داد.
یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی گفت: نیروی موشکی موفق شد یک هدف نظامی حساس را در فرودگاه بین المللی ابها با یک موشکی بالستیک جدید که تا کنون از آن رونمایی نشده بود، هدف قرار دهد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین گفت: موشک بالستیک جدید به تازگی به کار گرفته شده است و به هدف خود در فرودگاه بین المللی ابها با دقتی بالا اصابت کرد.
یحیی سریع همچنین تصریح کرد: این حمله در چارچوب پاسخ طبیعی و مشروع به ادامه تجاوز و محاصره کشور ما صورت می گیرد.صبح امروز نیز شبکه صابرین نیوز از شنیده شدن صدای انفجار‌های مهیب در شهر جده عربستان خبر داده بود.
انتهای پیام/ پنتاگون: حضور نظامی ما در افغانستان در حال بازبینی است
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »