دستور بشار اسد برای اعطای ۲۵ تُن اکسیژن به لبنان

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  المیادین، «حمد حسن» وزیر بهداشت دولت پیشبرد امور لبنان امروز (چهارشنبه) برای دیدار با مسئولان سوری وارد دمشق، پایتخت سوریه شد.
او در این سفر با همتای سوری خود دیدار و درباره تدابیر پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا بحث و تبادل نظر کرد.
«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جریان سفر وزیر بهداشت لبنان دستور داد که ۲۵ تُن اکسیژن به عنوان نخستین بخش از کمک‌های دمشق در راستای مقابله با ویروس کرونا و کمک به کادر درمان لبنان در سایه بحران این کشور به بیروت ارسال شود.
وزیر بهداشت سوریه نیز به حمد حسن اعلام کرد که این کشور آماده تامین محموله‌های دیگری از اکسیژن برای مقابله با بحران اکسیژن در لبنان است.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت لبنان شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۴۳۶ هزار نفر، تعداد قربانیان به بیش از ۵۷۰۰ بیمار افزایش یافته و بیش از ۳۴۳ هزار بیمار از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این کشور تاکنون بهبود یافته‌اند.
«آکجمال ماگتیمووا»، رئیس هیئت نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در دمشق نیز اعلام کرد که سازمان بر روند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در سوریه نظارت می‌کند.
او گفت: پیش بینی می‌شود ۲۰ درصد ساکنان سوریه تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی واکسن دریافت کنند و روند واکسیناسیون از ابتدای ماه میلادی آوریل آغاز خواهد شد.
سوریه نیز در هفته‌های اخیر شاهد افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا بوده است و بنا بر اعلام رسانه‌های رسمی این کشور، بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های دولتی شهر دمشق مملو از مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ است.
انتهای پیام/ دستور بشار اسد برای اعطای ۲۵ تُن اکسیژن به لبنان
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »