تکمیل آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای کشور در سال جدید

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید امیرحسین مدنی در سفر به بشاگرد ضمن بازدید از خط اصلی آبرسانی سهران تا گوهران در این منطقه، اظهار کرد: با بهره‌برداری از این خط انتقال آب که با مشارکت استانداری، وزارت نیرو و بنیاد برکت صورت گرفته است بیش از ۵۰ روستا با جمعیتی حدود ۲۰ هزار نفر از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند خواهند شد.
وی بیان کرد: هم اکنون در فاز اول و با بهره برداری از این خط لوله، ۱۳ روستا از جمله شهر گوهران از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شده‌اند.
مدیرعامل بنیاد برکت تاکید کرد: با بهره برداری از آبرسانی در بشاگرد، تعداد روستا‌های آبرسانی شده با مشارکت این بنیاد به ۷۰۰ روستا در کشور رسیده و تا پایان شهریور این تعداد به ۱۰۰۰ روستا با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر خواهد رسید.
مدنی با اشاره به مشکل راه در این منطقه از استان هرمزگان، ادامه داد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با مشارکت در احداث راه بخش زیر کوه بشاگرد با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال، این منطقه را به استان سیستان و بلوچستان متصل خواهد کرد.
وی افزود: در بخش آموزشی نیز در مرکز بشاگرد کار احداث و بازسازی ۳ خوابگاه شبانه‌روزی با ظرفیتی بالغ بر ۵۰۰ دانش آموز آغاز شده است که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تا پایان شهریور به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیشتر بخوانید

راه اندازی خط تولید صنعتی واکسن کرونا تا پایان خرداد/ ستاد اجرایی نقشی در واردات واکسن ندارد
آغاز واکسیناسیون عمومی بعد از تأیید فاز سوم مطالعه انسانی

مدیرعامل بنیاد برکت یکی از کار‌های اصلی این بنیاد برای رونق این منطقه را اشتغال‌زایی عنوان و تصریح کرد: هم اکنون مقدمات اجرای ۱۰۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در منطقه بشاگرد فراهم شده و ظرف دوسال با اشتغال ۳۰۰۰ نفر به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدنی، ساخت اردوگاه و اماکن تفریحی، ساخت مدارس و جایگزینی با مدارس کانکسی، ساخت مسجد و خانه عالم و اعطای بسته‌های معیشتی و جهیزیه را از دیگر برنامه‌های ستاد اجرایی در بشاگرد عنوان کرد.
انتهای پیام/ تکمیل آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای کشور در سال جدید
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »