معدن طلای سریال «نون.خ» چگونه ساخته شد؟

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، فصل سوم سریال «نون. خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی برای نوروز۱۴۰۰ ساخته و پخش شد.
بخشی از قصه سریال در یک معدن طلا گذشت ،مهدی فرجی تهیه کننده سریال با انتشار پستی درباره ساخت این معدن نوشت:گاهی فکر میکنم؛ بعد از کار معدن، سخت‌ترین شغل‌ها؛ کارگردانی و طراحی صحنه است؟!
حالا تصور کنید یک کارگردان و یک گروه طراحی صحنه سی روز تمام مشغول طراحی و ساخت یک معدن باشند! حتما کار خیلی سخت تری خواهد بود!  
معدنی که قرار است در کنار بازی خوب بازیگران سریال «نون. خ»؛ آنقدر جلوه کند که به نظر برسد یک معدن واقعیست!
 گروه سریال «نون. خ» در روز‌های سخت کرونا و در زمستانی سرد و طاقت فرسا، با همه‌ سختی و دغدغه‌ها و اتفاقات عجیب و ناخوانده‌ای که از سر گذراند؛ این داستان را رقم زد ..
در پروژه‌ ساخت معدن بیش از سیصد متر زمین به عمق دو و نیم متر حفر شد.
کانال کشی و مسقف شد .. ایزوگام شد .. و دو لایه سقف برایش ساخته شد تا از باران و سرمای زمستان در امان بماند.. مرحله‌های بعد زه کشی و لامپ کشی معدن بود … و سپس طراحی فضای داخلی آن و نزدیک کردن آن فضا به استاندارد‌های یک معدن واقعی با کمک نور و رنگ و حجم سازی با چوب و گیاهان خودرو  …
پروژه‌ ساخت معدن طلای آقای نورالدین خانزاده؛ خروجی زیبایی خلق کرد و تلاشی تحسین آمیز ار همکاران صبور و حرفه‌ای من بود …
به واقع؛ هنر عالی حسین عالی نژاد، طراح صحنه‌ بی نظیرمان و کارگردانی بی نقص سعید آقا خانی و زحمت‌های شبانه روزی گروه تولید، دو ضلع مثلث بود.. ضلع سوم این کار طاقت فرسا،  امید به دیدن لبخند و انرژی دوست داشتنی مردم ایران در روز‌های سخت کرونا و نگرانی هایش بود که همراهی  مان کرد.
انرژی عجیبی که معتقدم اگر آن برکت و محبت و شور و استقبال کم نظیر شامل حال «ن خ» نبود.
حالا در این روز‌ها، برق شادی را هم در چشمان گروه سازنده سریال نمیدیدیم…

انتهای پیام/ معدن طلای سریال «نون.خ» چگونه ساخته شد؟
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »