بین الملل

اعلام حمایت پادشاه و ولی‌عهد عربستان از پادشاه اردن

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از الجزیره، ملک سلمان بن‌عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی و محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد این کشور در تماس با پادشاه و ولی‌عهد اردن، از اقدامات آن‌ها در مقابله با کودتای اخیر در این کشور اعلام حمایت کردند.
ملک سلمان، پادشاه عربستان در تماس با ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن بر حمایت از اقدامات دولت اردن در راستای حفظ امنیت این کشور تاکید کرد.
محمد بن‌سلمان، ولی‌عهد عربستان نیز در تماس با پادشاه و ولی‌عهد اردن ضمن حمایت از اقدامات این کشور در مقابله با کودتای اخیر بر همبستگی ریاض با امان تاکید کرد.

بیشتر بخوانید:

واکنش رژیم صهیونیستی به کودتای نافرجام اردن
دولت اردن بیانیه‌ای درباره بازداشت‌ها منتشر می‌کند
وزیر خارجه اردن: تماس‌های میان شاهزاده حمزه و طرف‌های خارجی رهگیری شد

این در حالی است که رسانه‌های اردنی به نقل از پایگاه یعودیت احارنوت اعلام کرده بودند «محمد بن‌سلمان»، ولی‌عهد عربستان و مقامات ابوظبی، حامیان و از طراحان کودتای نافرجام شنبه شب اردن بودند.
منابع اردنی با انتشار این خبر دلیل تایید آن را سفر ماه گذشته محمد بن‌سلمان به اردن و ملاقاتش با «ملک عبدالله» بیان کردند چرا که بعد از این ملاقات هر دو طرف از بیان جزئیات امتناع نمودند و اختلاف میان آن‌ها کاملا مشهود بود.
طبق گزارشات منابع اردنی «باسم عوض‌الله» وزیر اقتصاد اردن حلقه اتصال میان عربستان و کودتاچیان بوده است.
به گفته یدیعوت آحارونوت مقامات عالی رتبه نظامی اردن دیروز از طریق کانال‌هایی پیامی را به همتایان صهیونیست خود منتقل کردند که اوضاع تحت کنترل است و هیچ تهدیدی برای ثبات اردن وجود ندارد.
واشنگتن پست نیز طی گزارشی افشا کرد باسم عوض الله، تابعیت عربستان را دارد. در ادامه واکنش‌ها به این کودتا یک فعال سیاسی یمنی نیز اعلام کرد مقامات ابوظبی در این کودتا نقش دارند.
نیرو‌های امنیتی اردن شب گذشته اعلام کردند چند فرد نزدیک به ملک عبدالله دوم در تلاش برای کودتای نظامی بودند که با تلاش این نیرو‌ها پیش از وقوع حادثه‌ای عاملان آن دستگیر شدند.
انتهای پیام/ اعلام حمایت پادشاه و ولی‌عهد عربستان از پادشاه اردن
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

دکمه بازگشت به بالا