برای تهیه مسکن ملاک شأن زوجه است یا استطاعت مالی زوج؟

به  گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از مهمترین موضوعاتی که هنگام عقد ازدواج مطرح می‌شود خرید خانه توسط زوج برای زوجه است. بر اساس ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی در تهیه مسکن ملاک شأن زوجه است و استطاعت مالی زوج ملاک نیست.
اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که شوهر باید در شهر محل سکونت خود برای زوجه منزل تهیه کند، اما متأسفانه در بسیاری از پرونده ها مشاهده می‌شود که شوهر در شهری دیگر مسکن تهیه کرده و این اقدام او اشتباه است.
بر اساس قانون زوج موظف است تا خانه‌ای متناسب با شأن همسرش خریداری کند و در صورتی که این کار را انجام ندهد، یکی از مصادیق عسر و حرج به شمار خواهد رفت.

بیشتر بخوانید

نکاتی مهم درباره جرم جعل برای جلوگیری از وقوع آن
شنود و استراق سمع چه مجازاتی دارد؟
اگر پرداخت اقساط مهریه برای زوج دشوار باشد، تکلیف چیست؟
صلاحیت و حدود اختیارات دیوان عدالت اداری چیست؟

انتهای پیام/ برای تهیه مسکن ملاک شأن زوجه است یا استطاعت مالی زوج؟
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »