• صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • حوزه علمیه واگذاری مسئله طراحی الگوی اسلامی و ایرانی به وزارت راه را غلط می‌داند

حوزه علمیه واگذاری مسئله طراحی الگوی اسلامی و ایرانی به وزارت راه را غلط می‌داند

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ماده بیست و یکم طرح جهش تولید و تأمین مسکن تصریح می‌کند وزارت راه و شهرسازی مکلف است در تهیه دستورالعمل طراحی و ساخت پروژه های مسکن حمایتی، تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی – ایرانی را صیانت نماید و الزامات زیست محیطی، بهره وری انرژی، پدافند غیرعامل، پایداری، ارتقاء کیفیت، استحکام و ایمنی در برابر حوادث طبیعی و غیرمترقبه با استفاده از روشهای مناسب از جمله صنعتی سازی مسکن را رعایت نماید.
همچنین بر اساس تبصره این ماده، وزارت راه و شهرسازی مکلف است سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون، بانکداری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه شاخص‌های تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی-ایرانی را تدوین نماید.
حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح جهش تولید و تأمین مسکن، پس از تصویب این ماده طی تذکر و اخطاری گفت: درباره اینکه تأکید شده تصمیم‌گیری در رابطه با این موضوع باید به شورای عالی انقلاب فرهنگی سپرده شود، باید گفت حوزه علمیه اولین نهادی معترض به این قانون درباره واگذاری مسئله طراحی الگوی اسلامی و ایرانی به وزارت راه و شهرسازی غلط است و باید کارشناسان حوزه اظهار نظر کنند. این مسئله از معدود مواردی بود که حوزه‌های علمیه را در عرصه قانونگذاری  وارد  و فعال می‌کند.
وی ادامه داد: قرآن کریم در سوره نور و کهف در مورد کیفیت چینش اتاق و ورود نور مسائلی را مطرح کرده است. 
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این نماینده تصریح کرد که زنگنه نماینده تربت جام در این باره نگفته است حوزه‌های علمیه در این بخش دخالتی نداشته باشند. 
وی ادامه داد: این تبصره تصویب شده است و با توجه به سوابق، در شورای عالی شهرسازی که به ریاست رئیس جمهور تشکیل می‌شود، همه وزارتخانه‌ها حضور دارند. همچنین در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم این موضوع بحث شده و برای آن پیوست فرهنگی اجتماعی تعیین شده است.
قالیباف یادآور شد: از نظر حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در این باره استفاده می‌شود و البته شورای نگهبان هم رسیدگی خواهد کرد.
انتهای پیام/ حوزه علمیه واگذاری مسئله طراحی الگوی اسلامی و ایرانی به وزارت راه را غلط می‌داند
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »