• صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • تکلیف مجلس به وزارت راه برای تأمین مسکن کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح

تکلیف مجلس به وزارت راه برای تأمین مسکن کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق ماده‌ای به طرح جهش تولید مسکن با ۱۰۷ رأی موافق، ۶۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در این ماده الحاقی آمده است: «وزارت راه و شهرسازی موظف است با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح امکان اجرای این قانون و پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح را فراهم نماید. نحوه اجرای این ماده به دستور‌العملی است که توسط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود.
تبصره – نیرو‌های مسلح می‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود و با رعایت مقررات مربوط برای اجرای این ماده استفاده نمایند.
علی نیکزاد نایب رئیس دوم مجلس که ریاست صحن علنی را بر عهده داشت، اظهار کرد: نیروهای مسلح بدون اذن فرمانده کل قوا نمی‌توانند این کار را انجام دهند؛ اما در تبصره ماده الحاقی ذکر شده که با رعایت مقررات این اراضی باید در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد. البته پیش از این در اجرای مسکن مهر و طرح حکمت هم اذن رهبر معظم انقلاب (فرمانده کل قوا) اخذ شد و از زمین‌های مازاد بر مأموریت نیروهای مسلح، مسکن برای پرسنل واجد شرایط تهیه و در اختیار آنها قرار گرفت».
انتهای پیام/ تکلیف مجلس به وزارت راه برای تأمین مسکن کارکنان و بازنشستگان نیرو‌های مسلح
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »