• صفحه خانگی
  • >
  • سیاسی
  • >
  • روحانی در تماس با امیر قطر: حضور رژیم صهیونیستی برای منطقه خطرناک است

روحانی در تماس با امیر قطر: حضور رژیم صهیونیستی برای منطقه خطرناک است

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان عصر سه شنبه در تماس تلفنی “شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی” امیر قطر ضمن تبریک حلول ماه رمضان به دولت و مردم کشور، بر توسعه و تعمیق روابط تهران – دوحه در همه زمینه بویژه تجاری و اقتصادی تاکید کرد.
روحانی در این تماس تلفنی همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر در وین درخصوص موضوع هسته‌ای و تمایل آمریکا برای بازگشت به برجام، تاکید کرد: تنها راه، بازگشت آمریکا به برجام و لغو همه تحریم‌ها و عمل به کلیه تعهدات براساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است و بی تردید، پس از این اقدام از سوی آمریکا، ایران نیز به همه تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت.
وی روحانی با بیان اینکه امیدوارم آمریکایی‌ها در مدت این چند سال فهمیده باشند که راه تحریم و فشار راه درستی نیست، گفت: آمریکایی‌ها باید به قطعنامه شورای امنیت و توافقات هسته‌ای بین ۷ کشور برگردند و این تنها راه حل است.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به همکاری‌های خوب دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی واقتصادی، بر ضرورت توسعه و تعمیق روابط تاکید و بر استفاده از همه ظرفیت‌ها برای پیشبرد در امور اقتصادی و تجاری تاکید کرد.
امیر قطر نیز در این گفتگو ضمن تبریک متقابل حلول ماه مبارک رمضان، بر توسعه و تعمیق روابط دو کشور بویژه همکاری‌ها در حوزه حمل و نقل تاکید کرد و گفت: دو کشور باید از همه ظرفیت‌ها برای توسعه مناسبات استفاده کنند.
شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی با استقبال از آغاز مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین، تاکید کرد: دوحه از مسیر گفتگو و مذاکره برای حل و فصل مشکلات استقبال می‌کند و امیدوار است همه طرف‌های برجام با بازگشت به تعهدات خود موجبات احیای این توافق بین المللی چند جانبه را فراهم کنند.
امیر قطر در این مکالمه بار دیگر دعوت از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای سفر به قطر را مطرح و ابراز امیدواری کرد در این سفر مقامات دوکشور به صورت حضوری و از نزدیک درخصوص مسائل مورد علاقه دو جانبه و منطقه‌ای گفت,گو و تبادل نظر کنند.
انتهای پیام/ روحانی در تماس با امیر قطر: حضور رژیم صهیونیستی برای منطقه خطرناک است
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »