مجلس هیچ‌گاه تعطیل نیست/ مشکلات مردم را پیگیری می‌کنیم

  • آوریل 20, 2021
  • سیاسی
  • ۱۰ بازدید

به گزارش خبرنگارمجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۳۱ فروردین) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: از آنجا که کشور در شرایط سخت کرونایی به سر می‌برد و اکثر قریب به اتفاق شهر‌ها و شهرستان‌ها از لحاظ گسترش ویروس کرونا به رنگ قرمز درآمده اند، از دولت محترم و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم در موضوع کنترل، قرنطینه و محدودیت‌ها تلاش مضاعفی انجام دهد تا روند صعودی گسترس این ویروس متوقف و کاهشی شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مردم عزیز و اقشار مختلف می‌خواهیم برای سلامتی خود و جامعه به رعایت دستورالعمل ها توجه بیشتری داشته باشند، ادامه داد: از شرایط سخت اقتصادی آگاهیم و همه توان مجلس و دولت، حمایت‌های لازم از اقشار مختلفی است که به دلیل گسترس ویروس کرونا ناچار به تعطیلی کسب و کار خود شده و به همین دلیل آسیب دیده اند.
وی اضافه کرد: بر همین اساس ما در مجلس شورای اسلامی پیش قدم شده و از برگزاری برخی تجمعات مانند جلسات کمیسیون‌های مختلف که هر چند پیش از این نیز براساس دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار می‌شد، جلوگیری کردیم، زیرا شرایط سخت کرونایی فعلی به توجه بیشتری نیاز دارد.
قالیباف با اشاره به برخی خبر‌های منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر تعطیلی مجلس در هفته آتی تصریح کرد: مجلس هیچ وقت تعطیل نیست، در حقیقت در هفته آینده به دلیل شرایط کرونایی، جلسات علنی خانه ملت برگزار نمی‌شود، اما نمایندگان نیز به حوزه‌های انتخابیه خود نیز نخواهند رفت.
رئیس مجلس افزود: روسا و اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی، اقتصادی، صنایع و معادن، انرژی و بهداشت به دلیل شرایط کنونی کشور در حوزه بازار، موضوعات هسته ای، بورس و به ویژه کرونا و بهداشت همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، اما جلساتی که در صحن علنی و کمیسیون‌ها پیش از این به صورت رسمی تشکیل می‌شد، برگزار نخواهد شد.
وی با بیان اینکه اگر شرایطی به وجود آید که در هفته آینده نیاز به تشکیل جلسه علنی باشد، حتماً این کار را انجام می‌دهیم، ادامه داد: هفته دوم اردیبهشت ماه که همزمان با شب‌های لیله القدر است، نمایندگان برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند.
قالیباف با اشاره به شهادت سردار سرافراز اسلام محمد حجازی ادامه داد: به همه ملت عزیز، محضر فرمانده معظم کل قوا و خانواده معزز این شهید تسلیت عرض می‌کنم.
رئیس مجلس با بیان اینکه از سال ۱۳۶۲ از نزدیک با شهید حجازی آشنا بودم، افزود: ایشان فردی متدین و انقلابی بود؛ عزیزی که در مبارزات قبل از انقلاب حضور داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و تمام دوران دفاع مقدس را در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشت.
وی اضافه کرد: سردار حجازی پس از اتمام دوران دفاع مقدس و در اوایل دهه ۷۰ در شکل گیری نیروی مقاومت بسیج، چه زمانی که به عنوان رئیس ستاد خدمت کرد و چه زمانی که جانشینی فرماندهی نیروی مقاومت بسیج را برعهده داشت، عملکرد درخشانی از خود برجا گذاشت و سازمان بسیج امروز را مدیون زحمات این شهید هستیم.
قالیباف تصریح کرد: شهید حجازی پس از دوران فوق، وارد نیروی سپاه قدس شد و در کنار سردار حاج قاسم سلیمانی یک دهه تلاش کرد. ایشان توفیق مبارزه قبل از انقلاب با رژیم ستمشاهی، حضور در ۸ سال دفاع مقدس و پیشرفت کشور را داشتند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیکر پاک این شهید والامقام امروز در شهرستان اصفهان تشییع خواهد شد، افزود: به مردم شهیدپرور و ولایتمدار اصفهان تسلیت عرض می‌کنم.
انتهای پیام/ مجلس هیچ‌گاه تعطیل نیست/ مشکلات مردم را پیگیری می‌کنیم
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »