تحقق عدالت اجتماعی با توقف شهرفروشی در پایتخت

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در  شورای شهر و خصوصا کمیسیون معماری، طرحی ارائه  کردیم که براساس آن شهرداری ملزم به ارائه شرح وظایف شوراهای معماری مناطق به شورا  شد، همچنین ما مقابل بسیاری از نباید‌ها ایستادیم که به نظر من کار بسیار ارزشمندی بود، برای مثال در بخشی از حوزه‌ها دچار انحرافاتی بودیم که حتی برخی از مدیران شهری فکر نمی‌کردند بشود جلوی آن‌ها را گرفت.
وی ادامه داد: مصوبه برج باغ جزو آن دسته از مصوباتی بود که دیگران احساس می‌کردند نمی‌توانیم آن را لغو کنیم، اما این کار انجام شد و مورد استقبال بسیاری از افراد هم قرار گرفت. همچنین در بخش شهرفروشی هم موضوع توقف آن در دستور کار ما قرار گرفت و آن را به طور جدی پیگیری کردیم؛ با این کار مفهوم عدالت اجتماعی را توانستیم تا حدودی محقق کنیم و جلوی فساد و امضای طلایی را بگیریم.
رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران تصریح کرد: برای توقف شهرفروشی در رویکرد‌های ایجابی هم کار‌های بزرگ و مهمی انجام شده است. همچنین در این دوره ما توانستیم طرح تفصیلی منطقه ۲۲ را تدوین کنیم و جمعیت ۷۰۰ هزار نفری را به ۵۰۰ هزار نفر برسانیم.

بیشتر بخوانید

بسته‌شدن مجرا‌های شهرفروشی و تراکم فروشی/ اگر مدیران بخواهند هم نمی‌توانند شهر را بفروشند
بودجه ۱۴۰۰ باعث توقف چرخه شهرفروشی شده است

انتهای پیام/ تحقق عدالت اجتماعی با توقف شهرفروشی در پایتخت
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »