اجتماعی

چگونه در زندگی موفق باشیم؟

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی از افراد، کل زندگی خود را صرف این موضوع می‌کنند که چگونه در زندگی به موفقیت برسند, امّا هرگز آن را درک نمی‌کنند.
با این حال، اگر بشنوید که راز موفقیت تنها به چهار زمینه بستگی دارد، حتما تعجب خواهید کرد امّا این را حتما باید بدانید که موفقیت شخصی برای هر کسی که در این چهار زمینه تمرین کند، قابل دستیابی است.
هر فردی می‌خواهد موفق شود و کلید‌های موفقیت را به دست آورد و همچنین دوست دارد که یک زندگی شاد و سالم و کار خوبی هم داشته باشد و از کار خود لذت ببرد و در نهایت، به استقلال مالی دست پیدا کند.
هر کسی می‌خواهد تغییری در جهان ایجاد کند، خاص باشد، تأثیر مثبتی روی اطرافیان خود داشته باشد و یک کار خارق العاده در زندگی اش انجام دهد.
بار‌ها و بارها، دریافته ام که کلید‌های موفقیت تنها اطلاعات و یک ایده واحد در زمان مناسب هستند که می‌توانند زندگی شما را در شرایط مناسب تغییر دهند و همچنین یاد گرفته ام که حقایق بزرگ ساده هستند. بنابراین، اگر بتوانید این نکات را دنبال کنید، می‌توانید زندگی خود را کنترل کنید و به اهداف خود دست يابيد.

همه ما یک هدف مشترک داریم
خوشبختانه، برای اغلب ما موفقیت شخصی مسئله سابقه، هوش و توانایی بومی نیست و این خانواده، دوستان و یا مخاطبان ما نیستند که می‌توانند کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهند، بلکه رمز موفقیت در زندگی، توانایی ما در به دست آوردن بهترین نتیجه از خود، تقریباً در هر شرایط و موقعیتی است که این توانایی شما مطابق با تغییر زندگی است.
شما در حال حاضر، ذخایر بالقوه و توانایی بالایی دارید که در صورت مهار و مدیریت صحیح، شما را قادر می‌سازد کار‌های خارق العاده‌ای را در زندگی خود انجام دهید.

بیشتر بخوانید
چگونه کار‌های خود را اولویت‌بندی کنیم؟

چهار کلید موفقیت

کلید‌های موفقیت برای تغییر زندگی شما همیشه یکسان بوده اند و این چهار کلید موفقیت را همیشه به خاطر بسپارید.
۱)  به طور دقیق تصمیم گیری کنید  که چه می‌خواهید و به کجا می‌خواهید بروید.
۲) یک مهلت تعیین کنید و برای رسیدن به آنجا برنامه ریزی کنید. (به یاد داشته باشید، هدف فقط یک رویا با مهلت تعیین شده است.)
۳) برای اجرایی کردن برنامه خود اقدام کنید و هر روز کاری انجام دهید تا به سمت هدف خود حرکت کنید.
۴) از قبل تصمیم گیری کنید که تا رسیدن به موفقیت، تلاش خواهید کرد و  ادامه خواهید داد و هرگز تسلیم نخواهید شد.
این فرمول رمز موفقیت شماست و تقریباً برای همه افرادی که آن را امتحان کرده اند مفید بوده است.
این روش، به بیشترین توانایی شما و بهترین کیفیتی که می‌توانید داشته باشید، نیاز دارد. بنابراین، با گسترش و پیروی از این کلید‌های موفقیت شخصی، رشد می‌کنید و به یک فرد خارق العاده تبدیل می‌شوید.
از متخصصان یاد بگیرید که چگونه باید برای تغییر زندگی خود موفق شوید.
شما آنقدر زنده نخواهید ماند که همه چیز را برای خود رقم بزنید و وقتی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید که از افراد دیگر که قبلا این مسیر را رفته اند یاد بگیرید.
بن فرانکلین در یکی از نقل قول‌های خوب خود گفت: ” مردان یا می‌توانند برای خود خِرد بخرند یا می‌توانند آن را از دیگران قرض بگیرند و در این میان، فاجعه بزرگ این است که اغلب مردان ترجیح می‌دهند خِرد را بخرند و از نظر زمان و گنجینه بهای کامل را پرداخت کنند. ”
بزرگ‌ترین هدف شما در زندگی و موفقیت شخصی باید کسب هرچه بیشتر خِرد و انسانیت باشد، چرا که استفاده از این موارد برای کمک به شما به منظور کار‌هایی که می‌خواهید انجام دهید و در نهایت، تبدیل شدن به شخصی که می‌خواهید باشید, کمک می کند.

بیشتر بخوانید
بهترین تکنیک‌ها برای جلوگیری از عقب انداختن کار‌ها

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید نحوه نوشتن کتاب را بیاموزید، می‌توانید راه رفته توسط یک نویسنده پرفروش را دنبال کنید و با پیروی از راهنمای نوشتن کتاب، از اشتباه‌های او درس بگیرید و از سیستم او  بهره‌مند شوید، زیرا این کار باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.
برای موفقیت شخصی خود برنامه ریزی کنید
شما با دستیابی به یک هدف مهم، زندگی خود را تغییر خواهید داد و یک الگو یا روش برای موفقیت شخصی در ضمیر ناخودآگاه خود ایجاد می‌کنید.
شما زندگی خود را تغییر خواهید داد و به طور خودکار، هدایت هم خواهید شد و به سمت تکرار این موفقیت در سایر مواردی که تلاش کرده اید, حرکت می کنید.
این بهترین روش است تا به زندگی خود نظم و ترتیب دهید.
با غلبه بر ناملایمات و رسیدن به یک هدف عالی در هر زمینه، برای موفقیت در زمینه‌های دیگر نیز برنامه ریزی خواهید کرد و به عبارت دیگر، شما یاد می‌گیرید به خوبی به موفقیت برسید.
هرچه موفقیت‌های بیشتری به دست آورید، می‌توانید به چیز‌های بیشتری نیز دست پیدا کنید و هر یک از کلید‌های موفقیت، به ویژه مورد اول، اعتماد به نفس و اعتقاد شما در ایجاد موفقیت بعدی و دستیابی به موفقیت شخصی نهایی را تقویت می‌کند.
سعی کنید از یک موفقیت به منظور موفقیت شخصی خود برای رسیدن به یک هدف در حرفه خود استفاده کنید که در نهایت، این کار شما باعث ایجاد یک هم افزایی می‌شود که مشاهده خواهید کرد موفقیت در همه زمینه‌ها راحت‌تر است.
پتانسیل نامحدود
وقتی تصمیم صریح و روشنی گرفتید که با کنار گذاشتن تمام محدودیت‌های ذهنی، زندگی خود را تغییر دهید و تمام قلب خود را برای رسیدن به یک هدف بگذارید، موفقیت شخصی شما عملاً تضمین می‌شود.
برگرفته از مقاله برایان تریسی

بیشتر بخوانید
چگونه در شرایط سخت بر مشکلات غلبه کنیم؟

ترجمه از فاطمه میرزایی
انتهای پیام/ چگونه در زندگی موفق باشیم؟
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

مطالب مرتبط

8 قدم تا “خوش بینی و مثبت اندیشی” در کار و زندگی

زندگی جالب جوان ترین میلیاردر دنیا + تصاویر

15 توصیه برای زنانی که در خانه کار می کنند

تعبیر خواب خورشید

ترفندهای هوشمندانه مخصوص والدین برای یک زندگی شاد و مثبت

سریال مرضیه جایگزین شاهرگ میشود

از سراسر وب

متن در مورد هدف

چگونه عمری طولانی داشته باشیم؟

لاله اسکندری و همسرش دو روز بعد از عروسی + عکس جالب

“محمد یاسین” یا “محمد امین” / آنچه از خانواده همسر مهناز افشار نمی دانید + عکس

سرنا امینی // کلیپ سرنا امینی // طنز سرنا امینی // سرنا امینی // امینی سرنا

جذب انرژی مثبت بیشتر در زندگی + روش های جذب انرژی مثبت

بهترین فال و طالع بینی سال ۹۳ سال اسب / مشهورترین متولدین سال اسب

عکس پروفایل امید و امیدواری + جمله های کوتاه و زیبای انگیزشی امیدواری

دکمه بازگشت به بالا