• صفحه خانگی
  • >
  • اجتماعی
  • >
  • انتقاد عضو شورای شهر تهران از روند واکسیناسیون کرونا/ شهرداری توضیح دهد

انتقاد عضو شورای شهر تهران از روند واکسیناسیون کرونا/ شهرداری توضیح دهد

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بشیر حجت نظری عضو شورای شهر تهران در دویست و نود و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار کرد: انتشار خبری در مورد تزریق خارج از نوبت واکسن کرونا به تعدادی از کارکنان در یکی از مناطق شهرداری تهران، واکنش‌های زیادی را در میان افکار عمومی در پی داشت.
وی ادامه داد: چرا روند نظارت بر واکسیناسیون به گونه‌ای انجام شده که افرادی هرچند انگشت شمار، بتوانند واکسن را به شکل خارج از نوبت و خارج از اولویت دریافت کنند؟ لازم است حتما با مقصرین برخورد جدی شود و گزارش دقیق آن به اطلاع مردم برسد، تا پس از این دیگر هیچ یک از افراد در مجموعه شهرداری اجازه چنین تخلفی را به خود ندهند.
عضو شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری تهران باید توضیح دهد که چرا به تذکرات قبلی بنده که طی دو نوبت در صحن شورا خواستار اعلام اسامی دریافت کنندگان واکسن کرونا در مجموعه مدیریت شهری شده بودم و می‌توانست نقشی پیشگیرانه داشته باشد، پاسخی نداد؟ نتیجه بی‌توجهی به آن تذکرات را طی هفته گذشته مشاهده کردیم؛ بهتر نبود شهرداری تهران پیش از واقعه به فکر پیشگیری از آن می‌افتاد و خودخواسته اسامی را اعلام می‌کرد؟
حجت نظری گفت: حالا که اسامی در سامانه شفافیت اعلام شده، گزارش آن به این شکل صورت گرفته است؟ اینکه صرفا کدملی و منطقه محل خدمت حدود ۱۶۰۰ نفر از حدود ۲۷۰۰ نفری که واکسن کرونا به آنان تزریق شده اعلام شود، چه نسبتی با شفافیت دارد؟ کجای این اقدام شفافیت است؟ آیا نمی‌شود تصور کرد که عده‌ای قصد مسخره کردن سامانه شفافیت را داشته‌اند؟

بیشتر بخوانید

اطلاعات واکسیناسیون کارکنان شهرداری در دسترس عموم قرار خواهد گرفت

وی افزود: اگر واکسیناسیون براساس عناوین شغلی صورت گرفته است، دیگر نباید میان پاکبان ایرانی و غیر ایرانی تفاوتی وجود داشته باشد، اما طبق آنچه که پیگیری کردم، ظاهرا اتباع افغانستانی به دلیل نداشتن کد ملی امکان استفاده از واکسن را ندارند که لازم است دولت هرچه سریعتر تدابیری را در این خصوص اتخاذ کند. ضمن اینکه چگونه نداشتن کد ملی مانع از دریافت واکسن می‌شود، اما مانع از انجام کار‌های سخت نمی‌شود؟ اگر قانونا نمی‌توان به عزیزان پاکبان افغانستانی واکسن تزریق کرد، آیا قانونا می‌توان آن‌ها را به کار مشغول کرد؟
حجت نظری تاکید کرد: امیدوارم مجموعه بازرسی شهرداری تهران و دیگر بخش‌های مرتبط، با دقت بیشتری بر ادامه این روند نظارت کنند.
انتهای پیام/ انتقاد عضو شورای شهر تهران از روند واکسیناسیون کرونا/ شهرداری توضیح دهد
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »