کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس قزوین/ کشف ۲۷ کیلوگرم مواد مخدر

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین، سردار علی ابراهیمی فرمانده انتظامی استان گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان قزوینی و وصول پرونده نیابتی از استان اردبیل با موضوع کلاهبرداری اینترنتی از طریق تماس تلفنی و دریافت اطلاعات حساب بانکی، بررسی موضوع به صورت تخصصی از سوی کارآگاهان پلیس فتا آغاز شد.
وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که فردی ناشناس در تماس تلفنی با مال باختگان و استفاده از عناوینی مثل خوش حسابی در پرداخت قبض، برنده شدن در مسابقات رادیویی و اپراتور همراه اول و همچنین برنده شدن در کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، اطلاعات کارت بانکی آنان را برای پرداخت مبلغ جایزه از طریق اینترنت دریافت کرده است.
فرمانده انتظامی استان اعلام کرد: با وجود هشدار‌های مکرر پلیس مبنی بر عدم مراجعه افراد برای دریافت وجه به هر عنوان به دستگاه‌های خود پرداز و عدم ارائه اطلاعات حساب بانکی به افراد ناشناس، متاسفانه برخی از شهروندان بدون توجه به توصیه‌های پلیسی به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار مجرمان سایبری قرارمی دهند و با شگرد خاص کلاهبرداران، از حسابشان به صورت غیرمجاز برداشت می‌شود.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با ادامه تحقیقات علمی و تخصصی کارآگاهان در رسیدگی به شکایت‌های دریافتی، سرانجام ماموران پلیس فتا استان موفق شدند فرد کلاهبردار را در استان تهران شناسایی کنند.
وی ادامه داد: با مشخص شدن محل سکونت این فرد و اعزام تیمی از ماموران انتظامی با همکاری ماموران پایگاه یکم پلیس فتا استان تهران، متهم دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس فتا استان دلالت شد.
فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: در دستگیری این فرد چندین کارت که برای کلاهبرداری‌های تلفنی مورد استفاده قرار می‌گرفت کشف شد و فرد دستگیر شده نیز با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده تاکنون به ۸ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۵ میلیارد ریال به این روش از شهروندانی در استان‌های قزوین، اردبیل، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی با همکاری ۴ نفر از همدستان خود اعتراف کرده است.
سردار ابراهیمی با بیان اینکه احتمال کلاهبرداری‌های دیگر از سوی این افراد، وجود دارد، یادآور شد: تحقیقات تکمیلی با هماهنگی مرجع قضایی در این پرونده و شناسایی همدستان وی همچنان ادامه دارد و هموطنانی که به این شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، می‌توانند به پلیس فتای استان قزوین مراجعه کنند.
کشف ۱۱ کیلوگرم هروئین با هوشیاری پلیس قزوین
فرمانده انتظامی استان گفت: شب گذشته ماموران یگان امداد شهرستان قزوین حین کنترل و پایش خودرو‌های عبوری، یک دستگاه خودروی اتوبوس مسافربری را در عوارضی شماره ۲ برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
سردارعلی ابراهیمی افزود: ماموران در بازدید از خودروی متوقف شده به دو مسافر خانم مشکوک شدند و در بازرسی از وسایل همراه ان‌ها ۱۱ کیلوگرم هروئین کشف کردند.
اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان البرز
فرمانده انتظامی شهرستان البرز گفت: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در بخش شریفیه ۱۵ نفر از اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت عمومی دستگیر و ۱۳ تیغه سلاح سرد و ۲ قبضه اسلحه شکاری ویک دستگاه موتورسیکلت توقیف شد.
سرهنگ بهرام منصوری افزود: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.
ناکامی سوداگران مرگ در انتقال ۱۶ کیلو گرم تریاک درقزوین
فرمانده انتظامی شهرستان قزوین گفت: ماموران یگان امداد در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و برخورد قاطعانه با این معضل حین کنترل خودرو‌های عبوری ۲ دستگاه اتوبوس را برای بررسی بیشتر وکنترل مدارک آن متوقف کردند.
سرهنگ بیژن خدایی افزود: در بازدید ماموران از این ۲ خودرو ۱۶ کیلوگرم تریاک کشف شد.
وی با اشاره به اینکه این ۲ قاچاقچی قصد انتقال مواد مخدر در پوشش مسافر به استان‌های غربی را داشتند تصریح کرد: متهمان پس از انتقال به مقر پلیس با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند. کلاهبردار میلیاردی در دام پلیس قزوین/ کشف ۲۷ کیلوگرم مواد مخدر
صفحه اصلی خبر: باشگاه خبرنگاران جواناخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »