مشروح+

تعریف و تمجید خانم بازیگر از کارگردان سربداران

تمجید شبنم قلی خانی از کارگردان سربداران

سربداران یکی از سریال های نوستالژیک تلویزیون است که سال 62 از شبکه یک سیما پخش شد و به یکی از پربیننده ترین و ماندگارترین سریال های تلویزیون تبدیل شد.

محمدعلی نجفی کارگردان سریال سربداران است و شبنم قلی خانی تصویری در کنار این کارگردان را به اشتراک گذاشت و به تعریف و تمجید از او پرداخت.

عکسی از کارگردان سربداران و شبنم قلی خانی

شبنم قلی صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی از کارگردان سربداران و بازیگران این سریال به روز کرد و درباره محمدعلی نجفی کارگردان این سریال نوشت.

شبنم قلی خانی با انتشار این تصاویر نوشت:

بعضی از سریالها تکرار نشدنی هستند ، سریال سربداران یکی از آنهاست….همراه با محمد علی نجفی کارگردانی که کارهای ماندگار او چه در زمینه کارگردانی و چه بازیگری مثال زدنی است…

شاید شما به خاطر نیاورید اما سریال سربداران در دهه شصت جزو بهترین سریالهای تاریخی بود امروز هم بعد از سالها همچنان سربداران چند پله از سریالهای دهه های اخیر سر تر است، در این سریال کاراکتر قاضی شارع با بازی ماندگار استاد نصیریان و با حضور دیگر بزرگان سینما همچون امین تارخ، سوسن تسلیمی ، افسانه بایگان ، محمد علی کشاورز و …. دیدنی ترین تصاویر خلق شد، این سریال در سال ١٣٦٢ از تلویزیون ایران پخش شد.

اگر تا کنون موفق به دیدن این سریال نشده اید حتماً آن را ببینید… پ ن:عکس مربوط به دوران قبل از کرونا میباشد.

شبنم قلی خانی و محمدعلی نجفی

سریال سربداران یکی از ماندگارترین سریال های تاریخی تلویزیون است که ساخت آن دو سال طول کشید و بازیگران سرشناس زیادی در این سریال ایفای نقش کردند.

بازیگران سربداران

داستان سریال تاریخی سربداران براساس قیام سربداران به رهبری شیخ حسن جوری در قرن هشتم در سبزوار روایت میشود.

محمدعلی کشاورز و امین تارخ

بازیگران سریال سربداران عبارتند از :

امین تارخ در نقش شیخ حسن جوری، سوسن تسلیمی در نقش فاطمه، علی نصیریان در نقش قاضی شارع، محمدعلی کشاورز در نقش خواجه قشیری، فیروز بهجت محمدی در نقش طغای، جمشید لایق در نقش ارغون شاه، افسانه بایگان در نقش ترکان خاتون، محمد ابهری در نقش امیر محمود اسفراینی، عنایت الله بخشی در نقش خان باشتین، عطاءالله زاهد، جهانگیر صمیمی فرد، سعید اویسی، فتحعلی اویسی در نقش ایلچی طغای، حسین محجوب، اسماعیل محرابی، محمدعلی ساربان، بهروز بقایی، چنگیز وثوقی در نقش محمد بیک، آتش تقی پور، مینو ابریشمی، رضا کرم رضایی، علی رضا شجاع نوری، شهرزاد کمالی، هاشم ارکان، حسین محب اهری، حسین خانی بیک در نقش آی تخت، محمدرضا عالی پیام در نقش مؤذن مسجد جامع سبزوار، اصغر ضرابی، پرویز شاهین خو، اکبر سنگی، ملیحه نیکجومند، ولی الله مؤمنی، شیرین رضائیان، فرهاد خانمحمدی، امیرخسرو صادقی، فرزانه کابلی، نادر رجب پور، سامی تحصنی، حمید لولایی و ….

دکمه بازگشت به بالا