تغییر دادن مردان چگونه ممکن میشود؟

چگونه میتوان مردان را به میل خود تغییر داد

در آغاز بهتر است بدانید که شما تنها نیستید! یک تحقیق انگلیسی مشخص کرده است که دو سومِ زنان می خواهند که مرد زندگی را تغییر دهند.
ممکن است که همسر شما یک مرد باهوش و بامزه باشد، و تمام ویژگی های یک همسر بی نقص را داشته باشد، احتمالا هنوز هم مسائل کوچکی هست که احساس کنید او در مورد آنها به شدت به کمک شما نیاز دارد. مسائلی مثل سبک لباس پوشیدن، کفش ها، مدل مو یا حتی ابرویش. و البته این فقط احساس شخصی شما نیست، بلکه اکثریت زنها با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنند.
آیسیا مک کیمی، یک کارشناس روابط زناشویی می گوید که وقتی جهانی که ما زنها در آن زندگی می کنیم را در نظر بگیرید، نتیجۀ این تحقیقات چندان هم تعجب برانگیز نخواهد بود. “جامعه به طور کلی بیشتر در مورد ظاهر زنان اهمیت می دهد و در مورد آن نظر می دهد، پس به این ترتیب ما هم این موضوع را به افراد نزدیک به خودمان منتقل می کنیم.”
تحقیق ذکر شده همچنین نشان داده است که زن های معمولی اذعان داشته اند که چیزی حدود 192 روز طول کشیده است تا همسر خود را به شریکی بی نقص تبدیل کنند. اکنون باید پرسید که بزرگترین دلیلِ این تمایلِ دیوانه وار به عوض کردن کامل مرد ها چیست؟ خجالت کشیدن! حدود 36 درصد زنانی که بررسی شدند گفته اند که در ابتدای رابطه هایشان خجالت می کشیدند با مردان خود در عموم دیده شوند. لباس ها، مدل مو و حتی بو، از دلایلی بوده اند که زن ها نمی خواسته اند در کنار مرد خود بایستند.

تغییر دادن مردها

تلاش برای تغییر دادن مردان

با چنین یافته هایی، به نظر می رسد که همه تا حدودی در این تلاش برای تغییر شریک زندگی خود مقصر هستند! با توجه به کارشناس ما، اینکه تلاش کنید کسی را در مسیر درست بیاندازید چندان چیز بدی نیست، اما مسالۀ مهم این است که چگونه این کار را انجام دهید.
طبق گفته های آیسیا “موضوع بر سر پیدا کردن یکجور تعادل است. چرا که طرف رابطه می تواند حرف های شما را به عنوان انتقاد یا قضاوت برداشت کند و تصور کنید که شما در واقع آن کسی را دوست ندارید که او هست.”
عکس العمل مثبت می تواند یک وسیله قوی برای عوض کردن تیپ طرف خود باشد، بدون اینکه به احساس او صدمه بزنید. “اگر که به طرز درستی این کار را انجام دهید، حتی ممکن است که او خوشحال شود که نظر شما را در این مورد شنیده است.”
ولی، اگر که شرایط برعکس بود و مرد شما تلاش می کرد که عوضتان کند، آیا این برای شما قابل قبول خواهد بود؟ جواب آیسیا اینطور بوده است “تا وقتی که او تنها بر ظاهر شما تاکید نداشته باشد اشکالی ندارد. اما اگر که او واقعا انتقاد می کند یا اینکه به شما می گوید که ظاهرتان خوب نیست، فکر می کنم این باعث خرابی رابطه شود.”
با اینحال مهم است که لباس هایی را بپوشیم که در آنها راحت هستیم و تنها بر مبنای آنچه او دوست دارد لباس هایمان را انتخاب نکنیم.
پس دخترها، ممکن است که شریک زندگی شما در انتخاب لباس های خود چندان دقتی نداشته باشد و شما را ناامید کند، اما لازم است که فراموش نکنید که چه ویژگی هایی باعث شده است که در ابتدای رابطه از مرد خود خوشتان بیاید.

چرا مردان در برابر تغییرات مورد نظر همسران خود مقاومت می کنند؟

مسئله مهم دیگر این است که وقتی مردی در برابر تلاشهای همسر خود برای اعمال تغییر، مقاومت می کند، زن واکنش شوهر را به اشتباه تفسیر می کند. همانند آنجلینا که به اشتباه گمان می کرد، چون شوهرش او را به اندازه کافی دوست ندارد لذا در برابر تغییرات مورد نظر او مقاومت می کند.

تغییر دادن مردان

مقاومت مرداها در مقابل تغییر

حال آنکه موضع گیری شوهر در برابر روش اشتباه همسرش می باشد. واقعیت این است که شیوه اشتباه آنجلینا این احساس را در مرد بوجود می آورد که زنش به اندازه کافی او را دوست ندارد.

باید توجه داشت که تغییر مردان در برابر تغییرات دو دسته اند. دسته اول در برابر تغییر، به شدت حالت تدافعی می گیرند، اما دسته دوم در ابتدا با تغییرکردن موافقت می کنند اما کمی بعد، این تغییر را فراموش می کنند و به رفتار سابق خود بازمی گردند. به عبارت دیگر هر دو دسته مردان، فعالانه یا بصورت انفعالی در برابر تغییر مقاومت می کنند. لذا برای شکستن مقاومت آنها باید از شیوه های صحیح ارتباطی واردشد.

شیوه های غلط ارتباطی زن برای تغییر مرد این احساس را در او ایجاد می کند که همسرش او را آنطوری که هست، دوست ندارد و به او محبت نمی کند. لذا بصورت آگاهانه یا ناآگاهانه رفتار سابق خود را تکرار می کند.

بهترین راه کمک به مرد برای اینکه تغییر کند، این است که دست از تلاش برای تغییردادن او برداریم و با تکیه بر شیوه های ارتباطی صحیح آنقدر به او توجه و محبت کنیم که خودش در صدد تغییر و رشد خود باشد.

صفحه اصلی پست: سایت نمناک اخبار  NEWS

قبلی «
بعدی »