• صفحه خانگی
  • >
  • اخبار
  • >
  • نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند

نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند

نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند

رئیس مجلس گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند.

نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز با اشاره به رقابت‌های انتخاباتی در کشور گفت: حضور پرشمار نامزدهای شاخص طلیعه امیدوارکننده‌ای برای برگزاری انتخاباتی پرشور با مشارکت بالا محسوب می‌شود و ایجاد فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خاصه تمام دلسوزان ایران سرافراز است.

وی افزود: نامزدهای این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری و حامیانشان باید اهتمام بیشتری از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند، زیرا اینگونه اقدامات در نهایت باعث سیاه‌نمایی از وضعیت کشور می‌شود و مردم را به غلط نسبت به آینده پیش‌رو ایشان ناامید می‌کند. 

قالیباف ادامه داد: تبدیل این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم به اعتقاد داشته باشند؛ امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش‌روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آن، امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است.

رئیس مجلس اظهار کرد: ملت شریف ایران خود بهتر از هر کسی می داند که قدرت اصلی ایران پشتوانه مردم نهاد است؛ افزایش این قدرت مردمی مستقیماً به تامین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین‌المللی در برابر دشمنان مردم ایران منجر خواهد شد.

 قالیباف بیان کرد: مردم عزیزمان به این مسئله توجه جدی دارند که رئیس‌جمهور به عنوان عالی‌ترین مسئولان اجرائی کشور مهم‌ترین نقش را در شئون مختلف زندگی آنان ایفا می‌کند و بدیهی است با توجه به اهمیت این مسئله استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تاثیرگذاری بر سرنوشت خود به منافع خود مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهند رساند.

وی تاکید کرد: مردم از حق خود برای ریل‌گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خواست و مشارکت خود بسازند.

قالیباف اضافه کرد: امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و با هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایران قوی را بسازیم.

وی افزود: با پایان یافتن ثبت نام نامزدها وارد مرحله جدیدی خود شده است و تعداد زیاد نامزدها از طیف های سیاسی مختلف نشانگر آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه های مختلف هم فرایند انتخاباتی در ایران را پذیرفته‌اند، هم جایگاه ریاست جمهوری را موثر می‌دانند، اختیارات کافی را برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند.

رئیس مجلس رژیم صهیونیستی را شر اعظم و لکه ننگ کارنامه مستکبران جهان دانست و گفت: رژیم نامشروع و جنایتکار، تعدی به حقوق مردم مظلوم فلسطین را به بالاترین حد رسانده است و با هدف نسل‌کشی مردم فلسطین به تداوم عملیات در منطقه شیخ جراح ادامه می دهد. این رژیم مردم بی‌دفاع و مناطق مسکونی را مستقیماً هدف بی‌رحمانه ترین حملات قرار داده است. جنایت های بیرحمانه اخیر این رژیم غاصب را قویاً محکوم می‌کنیم.

وی ادامه داد: قلب اسلام برای فلسطین می‌تپد و امت اسلام بر آرمان فلسطین ایستاده‌اند و غاصبان صهیونیست را به سزای عملشان خواهند رساند.

قالیباف گفت: از مقاومت و ایستادگی همه طرف ها در داخل فلسطین و خیزش مردمی درون سرزمین‌های اشغالی استقبال می‌کنیم و حامی هر اقدامی برای متوقف کردن ماشین جنایت صهیونیستی خواهیم بود. غیرت و شجاعت و شرف در رگ جوانان مسلمانان جاری است، مردم فلسطین حتی یک لحظه تنها نخواهند بود و طرح‌های بی‌حاصلی چون معامله قرن با وادادگی برخی سران عرب به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید.

رئیس مجلس تاکید کرد: ضروری است سران منطقه به یاری نیروهای مقاومت بشتابند و مانع نسل‌کشی مردم فلسطین شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر

نامزدهای انتخاباتی و حامیانشان از تخریب یکدیگر بپرهیزند/ رهبران منطقه به یاری مقاومت فلسطین بشتابند
www.yjc.news

قبلی «
بعدی »